BATI KARAYİPLER

NASSAU – BAHAMALAR Gezi Rehberi

NASSAU ADASI HAKKINDA … Nassau Gezi Rehberi

Nassau Gezi Rehberi — Nassau,Bahamaların başkenti ve en büyük ticaret merkezidir.

-Trafik soldan işler

-Otel Atlantis Paradise Island, devasal büyüklükteki deniz akvaryumu, casinosu ve yunuslarla yüzme, deniz aslanlarını besleme gibi bir çok aktiviteye sahip olması ile adanın cazibe merkezlerindendir. Öyle ki sadece oteli gezmek için bile turlar var. ( Nassau Gezi Rehberi )

-Cable Beach adanın en iyi plajlarından.

-Adada bir havaalanı mevcut. Amerika, Kanada ve İngiltere’den  günlük uçuşlar mevcut.

CRUİSE İLE NASSAU – BAHAMALAR

MSC’nin  Seaside gemisi ile 1 mart 2019’da son limanımız olan Nassau’ya sabah 9:00 gibi vardık. Birleşik Devletlere yakınlığı nedeniyle Amerikalıların tercih ettiği bu ada tam bir tatil cenneti. İster Atlantis Paradise İsland’a gidip sayısız aktivitelerden bazılarına katılın, isterseniz bizim gibi bembeyaz kumsallarda deniz, kum, güneşin tadını çıkarın.

Deniz, kum, güneş isterseniz önceden Cable Beach’de bulunan bir otelle de anlaşıp, ücret karşılığı plajını kullanabilirsiz. Bunun dışında şezlong ve şemsiye kiralayabileceğiniz halk plajları da mevcut. Burada geçireceğimiz süre çok fazla olmadığından biz zamanımızın bir kısmını yüzmeye bir kısmını da adayı gezmeye ayırdık. Gemiden iner inmez limanda sizi taksi ve dolmuşlara yönlendiren görevliler hemen yanınıza gelip nereye gitmek istediğinizi soruyor. Cable Beach’e gitmek istediğimizi söylediğimizde bizi bir taksiye yönlendirdiler. Fiyatı sorduğumuzda adam başı 10 dolar istedi. Daha önce okuduklarımdan fiyatın 5 dolar olduğunu biliyordum. Ancak adam iki kişi olduğumuz için fiyatta indirim yapamayacağını söyledi. Bu sırada bizi taksiye yönlendiren görevli yanına çağırıp beklememizi söyledi. 3-5 dakika  içinde aynı bölgeye gitmek isteyen 2-3 çiftle birlikte bize kişi başı 5 dolara bir minibüs ayarladı.

Ve Cable Beach’e doğru yola çıktık …

Önce adanın sevimli ara sokaklarından geçen aracımız 10 dakika içinde sahil yoluna girdi. O gün aynı saatlerde 3 büyük gemi limana yanaştığından doğal olarak biraz trafik vardı.

Yarım saatlik bir yolculuğun ardından bizi bir plaja getirdi. Herhangi bir sosyal tesisin olmadığı, istenirse şezlong kiralayabileceğiniz, girişin ücretsiz olduğu bu plajı ilk gördüğümde biraz hayal kırıklığı yaşamış olsamda masmavi denize girince keyfim yerine geldi. Denizden çıkıp Korkut’un yanına doğru giderken yanından geçtiğim ailenin Türkçe konuştuğunu farkettim. Bir haftalık gemi seyahatimiz boyunca karşılaştığım ilk türk aileydi. (Bizim gemide 52 farklı milletten kişi olmasına rağmen tek türk aile bizdik.) Yanlarına gidip biraz sohbet ettim. Onlar başka bir firmanın gemisiyle gelmişler ve onlar da gemideki tek türk aileymiş.

1-2 saat plajda vakit geçirip beraber bir araç ayarlayıp tekrar merkeze döndük. Burada bu tatlı çiftle vedalaşıp acıkan karınlarımızı doyurmak için yolumuzun üstünde, limana da çok yakın olan Hard Rock Cafe’ye gittik. Buz gibi bira eşliğinde fajitaların tadını çıkardık. Oradan çıkıp çarşısında biraz gezinip, ufak tefek bir şeyler aldığımızda gemiye dönme vaktimiz de artık gelmişti. Limana dönüp birkaç fotoğraf da çektikten sonra gemimize bindik.

Bu cruise seyahatimiz boyunca en verimsiz günümüz bence burasıydı. Size tavsiyem, hareketli ve aktiviteli bir gün geçirmek istiyorsanız Otel Atlantis Paradise’a gitmeniz ya da Cable Beach’te önceden bir otel ile anlaşıp onun plajından ve sosyal tesislerinden yararlanmanız.

Sevgiyle kalın….

COZUMEL Gezi Rehberi

GRAND CAYMAN Gezi Rehberi

OCHO RIOS – JAMAİKA Gezi Rehberi

Yorumlar