İTALYA

SANTA MARGHERİTA Gezi Rehberi

San Remo’da kaldığımız otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra, düştük yollara. Sahil yolundan, yaklaşık 2,5 saat süren keyifli bir yolculuk sonrası bu şirin kasabaya vardık. Eşyalarımızı otele bıraktıktan sonra arabamıza park yeri aramaya başladık. Burada park yeri bulmak biraz sıkıntılı.

santa margherita gezi rehberi 1

Otelimize 200m uzaklıktaki meydana park ettikten sonra hem kasabayı keşfetmek hem de karnımızı doyurmak için sahile indik. Uzun sahil şeridini, keyifli kafe ve restoranları görünce konaklamak için ne kadar doğru karar verdiğimizi anladık.

santa margherita gezi rehberi 4

Amacımız 3 gün burada konaklayıp, Portofino ve Cinque Terre bölgelerini de ziyaret etmek. Portofino buraya 7 km uzaklıkta. İsteseniz yürüyerek bile gidebilirsiniz yani. Cinque Terre için başlangıç noktamız olan Levanto ise 63 km uzaklıkta.

Santa Margherita’nın en çok neyini sevdin derseniz akşamüstü aperativolarını. Saat 18.00 gibi denize karşı oturup iki kadeh şarap söylüyorsunuz. Yanında ikram olarak öyle bir tabak getiriyorlar ki muhteşem.

santa margherita gezi rehberi 3

Fonda çalan müzik de keyfinize keyif katıyor. Gün içinde yaptığınız gezilerin tüm yorgunluğunu alıyor. Deniz sezonunda giderseniz, Portofino yolu üzerinde güzel plajları da var. Eğer sizin de planlarınızda Cinque Terre’ye ve Portofino’ya gitmek varsa konaklamak için burayı seçmenizi tavsiye ederim. Berlusconi’nin yazlık villası da burada.

Yorumlar